Projekt EDISON 2019

Datum 4.9.2024
Projekt EDISON 2019

Od 7. do 12. října 2019 přivítáme v naší škole skupinu studentů a prožijeme s nimi príma chvíle v angličtině. EDISON = Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného. Projekt tento rok koordinují: Petra Bejdová a tým angličtinářů a zástupce ředitele školy Michal Střítezský.

Studenti pro nás připravují program o zemích v kterých se narodili. My se o ně musíme umět postarat. Kdo pomůžete? Děkujeme všem, kteří nabídnou možnost ubytovat jednoho ze studentů. Můžete si prožít anglický týden i doma. Více informací: http://aiesec.cz/pro-skoly/ Děkujeme. Přihláška připojena v příloze na konci této stránky.

Koho přivítáme?

Albánie   Gruzie
 Jordánsko  Rusko
 Thajsko  Turecko