Máte na to. Věříme vám!

Již tento pátek 11.4.2025 začínají přijímací zkoušky na střední školy. Oproti předchozím ročníkům mají letošní deváťáci nespornou výhodu: mezi prvním a druhým testovacím dnem mají k dobru víkend. A tak mají čas na přípravu na druhý termín.
NAVIGACE NA WEBU: Přijímací zkoušky na střední školy - Termíny přijímacích zkoušek na střední školy a konzervatoře - Kam na střední školu? - SCHOLA PRAGENSIS - Testy profesní orientace pro žáky 9. tříd - Příjímačky nanečisto
Milé deváťačky, milí deváťáci,
už zítra vás čeká jeden z důležitých okamžiků – první den přijímacích zkoušek na střední školy. Vím, že to může být stresující. Je to velká věc – pro mnohé z vás vůbec první taková „zkouška dospělosti“. Ale taky vím, že jste připravení víc, než si možná myslíte.
Dovolte mi ještě malé doporučení:
- Dnes večer si dopřejte klid a hlavně kvalitní spánek. Dobře odpočatý mozek je váš nejlepší pomocník.
- Zítra vyrazte včas, raději dřív než později. Ať vás nerozhodí doprava nebo počasí.
- A při samotném testu – čtěte pozorně zadání, nespěchejte, dýchejte. Umíte toho spoustu, ukažte to.
Letos máte navíc jednu výhodu – mezi prvním a druhým testovacím dnem vás čeká víkend. Můžete si odpočinout, doladit to, co se v pátek nepovede, a jít do druhého kola s čistou hlavou a novou energií.
Pamatujte – tohle není zkouška života. Je to jen jedna z mnoha výzev, které vás čekají. A já vám moc přeji, ať to vyjde tak, jak si přejete. Držíme vám palce – já, vaši učitelé, celá škola.
Máte na to. Věříme vám!
S přáním klidného večera a úspěšného zítřka
Vít Beran
ředitel školy